ارتباط بین عایق های تاسیسات HVAC  و LEED چیست؟ ارتباط بین عایق های تاسیسات HVAC  و LEED چیست؟

ارتباط بین عایق های تاسیسات HVAC و LEED چیست؟

در سال‌های اخیر مدیریت انرژی و طراحی زیست‌محیطی، یا به اختصار LEED ، میل و رغبت بیش‌از‌ پیشی را در میان مهندسان تاسیسات HVAC به وجود آورده است. مطالعات اخیر در واقع تایید‌کننده آن چیزی هستند که طرفداران جامعه سبز پیش از این نیز بارها گفته‌اند: سبز بودن نیازمند صرف هزینه است.
مطالعه سال 2006 مدارس آمریکا که با حمایت انجمن ساختمان سبز آمریکا USGBC (یکی از حامیان) انجام گرفته است نشان می‌دهد که با وجود افزایش تقریباً 2 درصدی هزینه اولیه ساختمان‌های سبز در مقایسه با دیگر ساختمان‌های متداول، انرژی مصرفی مدارس سبز حدود 33 درصد کمتر از مدارسی با طراحی متداول است، که کاهش مصرف انرژی مذکور منجر به صرفه‌جویی‌های دوره عمر بسیار بالایی می‌گردد. همچنین مطالعه مشابهی از این دست نیز نشان می‌دهد که به دلیل کیفیت هوای داخلی (IAQ ) بهتر ساختمان‌های سبز، کاهش قابل‌توجهی در بیماری‌ها و بهبود سلامت عمومی مشاهده می‌گردد . . .

دانلود

استانداردهای عایق الاستومریک

استانداردِ "فراورده هاي عايق كاري حرارتي براي تاسيسات ساختماني و تجهيزات صنعتي- فراورده هاي فوم الاستومريک قابل انعطاف كارخانه اي "، كه پيش نويس آن دركميسيون هاي مربوط توسط مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي تهيه و تدوين شده و در چهار صد و سي و هفتمين اجلاس كميتة ملي استاندارد مهندسي ساختمان و مصالح و فراورده هاي ساختماني مورخ 1392/7/28تصويب شد ، و اينك اين استاندارد به استناد بند يك مادة 3 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ، مصوب بهمن ماه 1371 ، به عنوان استاندارد ملي ايران منتشر ميشود.

دانلود
استانداردهای عایق الاستومریک

مقررات ملّي ساختمان ايران مقررات ملّي ساختمان ايران

مقررات ملّي ساختمان ايران

مقررات ملّي ساختمان ايران، به عنوان فراگيرترين ضوابط موجود در عرصه ساختمان، بي ترديد نقش مؤثري در نيل به اهداف عالي تأمين ايمني، بهداشت، سلامت و صرفه اقتصادي فرد و جامعه دارد و رعايت آن ضمن تأمين اهداف مذكور موجب ارتقاي كيفيت و افزايش عمر مفيد ساختمانها مي گردد. براساس اين اهميت، تدوين مقررات ملّي ساختمان كه به عنوان نقطة عطفي در تاريخ مهندسي ساختمان كشور محسوب مي شود بيش از دو دهه است كه توسط وزارت مسكن و شهرسازي آغاز و با مشاركت جامعة مهندسي كشور و در قالب شوراي تدوين مقررات ملّي ساختمان و كميته هاي تخصصي مباحث، سازماندهي و بي وقفه سير تكامل خود را طي نموده است. در اين مسير ضمن تكميل و تجديد نظر مباحث از پيش تعريف شده و مطابقت آنها با مقتضيات شرايط كشور از حيث اقتصادي، فني، فرهنگي و اجتماعي، تدوين مباحث جديدي هم در دستور كار قرار گرفته است كه پس از تدوين نهايي و طي مراحل تصويب در اختيار جامعة مهندسي قرار خواهد گرفت . . .

دانلود

تفاوت عایق الاستومریک Armacell با سایر عایقها

Armaflex AC یک عایق لوله ای الاستومریک بدون فیبر انعطاف پذیر است که برای محافظت مطمئن در مقابل کندانس ، کپک ، فقدان انرژی و اشعه فرابنفش مورد استفاده در تاسیسات مسکونی و تجاری قرار میگیرد. Armaflex AC طوری طراحی شده است که بیشترین حد ملزومات HVAC و سردسازی در هر شرایط آب و هوایی را فراهم می کند. ماهیت سلول بسته عایق فوم الاستومریک در مقابل فقدان گرمایی ، کندانس و انباشتگی رطوبت که منجر به کپک می شود محافظت عالی ایجاد می کند. این یک انتخاب ایده آل برای عایق کاری سیستم های لوله ای تاسیسات می باشد.

دانلود
تفاوت عایق الاستومریک Armacell با سایر عایقها تفاوت عایق الاستومریک Armacell با سایر عایقها